1974 Belçika doğumlu, Evli ve 4 çocuk babası, mesleği inşaat mühendisi, memleketi Çorum, hastalığı Beşiktaş olan, insan olmayı amaç edinmiş bir kişinin seçkisidir baktığımız…

BİRİKTİRİLMİŞ YİTİK ZAMANLAR DERLEMESİ…

Belirleyici olan her zaman nereye bakıldığı değil, nereden bakıldığıdır demiş ya Pierre Teilhard de Chardin, çektiğim her bir fotoğraf ta dünyaya bakışımın bir aynasıdır esasında.

Geçmiş diye tanımladığımız yaşanmışlıklar bütününde de, gelecek diye tanımladığımız yaşanacaklar bütününde de birbiriyle tezat veya değil türlü duygular bulunmaktadır.

İyiyi ve kötüyü,  güzeli ve çirkini, sevinci ve hüznü, sıcağı ve soğuğu, büyüğü ve küçüğü, doğrusu ve yanlışı ,umudu ve çaresizliği, tutkusu, inancı, aşkı, sevdası, dostluğu, arkadaşlığı, vefası ve direnci ile kısacası siyahı ile beyazı ile aralarına serpilmiş hayatın tüm renkleri ile yaşanmış, geride kalmış ömrümüzün ışıkla çizilmiş resimleridir biriktirilmiş “an” lardan oluşan.

Geçmişte yaşadığımız bütün bu duygular aynı zamanda ömrümüzden harcadığımız, yani yitirdiğimiz anlar bütünüdür. İşte bu yüzdendir ki fotoğraf çekme eylemini bu yitik zamanların resmedilmesi olarak tanımlıyorum.

Aklımı, gözümü ve yüreğimi aynı hizaya getirip zaman makinesinin deklanşörüne bastığımda, yitirdiğim bir anı daha resmetmiş oluyorum.

Yitirdiğimiz anların bütünü ise bize geleceğimizde önümüze ışık tutacak tecrübelerimizi biriktirmektedir. Geçmişe kaybedilmiş zamanlar bütünü olarak bakarken, bize bıraktığı tecrübe ile geleceğe de kazanılacak zamanlar bütünü olarak bakıyorum.

Dolayısı ile yaşadığım her anı iyisi ve kötüsü ile birer değer olarak yazıyor, yaşayacağım her bir ana da aynı özlem, merak ve tutku ile koşuyorum.

Biriktirmiş olduğum ve hayatın geri dönüşüm kutusuna attığım bu yitik zamanlarımdan bir kısmını kalıcı olarak silmeden derleyerek bu mecrada sergileme olanağı buldum.

Bundan sebeple adı “BİRİKTİRİLMİŞ YİTİK ZAMANLAR DERLEMESİ” oldu.

  • Zamanın Tanığı,
  • Zamanın Resmedilmesi,
  • Zamanın Sonsuzluğu,
  • Zamanın Hikayesi,
  • Zamanın Görüntüsü,
  • Zamanın Gözü,
  • Zamanın Hiçliği,
  • Zaman Tutulması…

Sevgi ile…